"Kiedy skończycie ten głupi projekt?". Szef PSG zdradził rozmowę z Laportą

"Kiedy skończycie ten głupi projekt?". Szef PSG zdradził rozmowę z Laportą
ANP / pressfocus
Pomysł powołania do życia Superligi wciąż dzieli świat futbolu. Dosadnie o tym projekcie wypowiedział się Nasser Al-Khelaifi.
Za powstaniem Superligi opowiadają się przede wszystkim Real Madryt i FC Barcelona. Chęć dołączenia do tego przedsięwzięcia wyraziły też m.in. PSV, Feyenoord, Benfica czy Porto.
Dalsza część tekstu pod wideo
Większość klubów pozostaje jednak lojalna wobec UEFA. Twarzą tej grupy jest Al-Khelaifi, który pełni funkcję szefa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).
Szef PSG przyjechał do Madrytu na spotkanie rady ECA. Przy okazji zdradził hiszpańskim mediom, że przy okazji niedawnego meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów pytał Joana Laportę, kiedy "głupi projekt Superligi zostanie zakończony".
- Dla mnie Superliga nie istnieje. Liga Mistrzów to najlepsze klubowe rozgrywki na świecie. Barcelona w niej gra, spotkaliśmy się w ćwierćfinale. Mam nadzieję, że wkrótce z tym skończą, bo to nie ma sensu - powiedział Al-Khelaifi.
Przeciwko powołaniu Superligi opowiada się choćby Atletico Madryt. Wprost stwierdził to jego dyrektor Miguel Angel Gil Marin.
- W Hiszpanii dużo rozmawiamy na ten temat, ale poza nią Superliga jest martwa. UEFA, ECA i europejskie ligi bronią struktury futbolu. Jeśli drzwi do rozgrywek zostaną zamknięte dla pewnej grupy klubów, to zostaną zniszczone marzenia wielu osób - stwierdził Gil Marin.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski24 Apr · 17:45
Źródło: sport.es

Przeczytaj również