Klątwa Barcelony na Estadio Anoeta przełamana! "Blaugrana" wygrała, choć przegrywała 0:2! [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Real Sociedad przegrał z Barceloną 2:4 w meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku.
Fani Barcelony mogli mówić o klątwie. „Duma Katalonii” ostatni raz wygrała w meczu ligowym na Estadio Anoeta w 2007 roku. Piłkarze Barcelony w ostatnich tygodniach prezentowali znakomitą dyspozycję i dziś to potwierdzili, przełamując złą passę.
Piłkarze Realu Sociedad od samego początku grali aktywnie z dużą pewnością siebie. Taka postawa szybko przełożyła się na dwie bramki. Najpierw w 11. minucie efektownym uderzeniem głową popisał się Willian Jose.
Zaś w 34. minucie wynik spotkania podwyższył Juanmi. Trzeba przyznać, że przy tym trafieniu zawodnikowi gospodarzy dopisało szczęście.
Gra Barcelony była w pierwszej połowie bardzo niemrawa. Ekipie ze stolicy Katalonii brakowało pomysłu na rozbicie defensywy rywali. Mimo to Barcelona zdołała jeszcze odpowiedzieć przed przerwą za sprawą bramki Paulinho.
W drugiej połowie Barcelona rzuciła się w pościg za rywalami. Pięć minut po przerwie Luis Suarez technicznie uderzył piłkę i na tablicy wyników pojawił się remis.
Barcelona nie dała za wygraną i w 71. minucie wyszła na prowadzenie. Suarez wykorzystał gapiostwo obrony gospodarzy i podwyższył wynik spotkania na 3:2 dla "Blaugrany".
Ozdobą spotkania było trafienie Leo Messiego. Argentyńczyk cudownie uderzył piłkę z rzutu wolnego, ustalając wynik spotkania.