Klęska Rakowa! Piękny rajd pogrążył mistrza Polski [WIDEO]

Tomasz Folta / pressfocus
Raków Częstochowa znów zawiódł. Mistrzowie Polski przegrali 0:2 z Zagłębiem Lubin w 31. kolejce Ekstraklasy.
Już w 3. minucie Raków mógł objąć prowadzenie. Ante Crnac stanął oko w oko z Sokratisem Dioudisem, ale uderzył lewą nogą obok słupka.
W kolejnej akcji pomylił się Erick Otieno. Kenijczyk odnalazł się w polu karnym, dostał idealne podanie od Jeana Carlosa, jednak oddał niecelny strzał. Carlos był niezwykle aktywny na połowie Zagłębia. W kolejnej akcji Brazylijczyk włożył zbyt dużo siły w dośrodkowanie, przez co piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.
Gospodarze też szukali swoich szans. W 23. minucie Dawid Kurminowski został zablokowany, a niedługo potem Mateusz Wdowiak uderzył obok słupka.
Po dwóch kwadransach Dawid Szwarga musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Otieno doznał kontuzji i jego miejsce na murawie zajął Matej Rodin.
W 32. minucie Carlos zanotował świetną interwencję w defensywie. Wahadłowy w ostatniej chwili zablokował Kacpra Chodynę. Następnie Vladan Kovacević złapał piłkę po główce Michała Nalepy. W 37. minucie Carlos wstrzelił piłkę w pole karne, szukając Dawida Drachala. Młodzieżowy reprezentant Polski został uprzedzony przez Mateusza Grzybka.
Pod koniec pierwszej połowy "Miedziowi" objęli prowadzenie. Tomasz Makowski podał do Chodyny, który płaskim strzałem zaskoczył Kovacevicia. Bramkarz Rakowa popełnił błąd, nie kryjąc odpowiednio bliższego słupka.
Do przerwy Raków przegrywał 0:1. Na początku drugiej połowy Ben Lederman uderzył obok bramki. W ekipie Zagłębia niecelnie główkował zaś Wdowiak.
W 64. minucie świetną interwencją popisał się Sokratis Dioudis. Grek obronił główkę Bogdana Racovitana. W końcówce "Medaliki" nie znalazły sposobu na sforsowanie defensywy "Miedeziowych".
W 87. minucie gospodarze wyprowadzili drugi cios. Tym razem Juan Munoz urwał się obrońcom i sprytnie przelobował Kovacevicia.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Zagłębie wygrało 2:0 i awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli. Raków pozostaje na szóstej lokacie.
Adam Kłos04 May · 19:26