Klub Premier League stracił cierpliwość i zwolnił trenera! Wysoka porażka gwoździem do trumny szkoleniowca

Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Ralph Hasenhuettl po blisko czterech latach przestanie pełnić funkcję trenera Southampton. Jak donosi "The Athletic", władze klubu zdecydowały się na zwolnienie szkoleniowca.
"Święci" w tym sezonie spisują się jak dotąd bardzo słabo. Do tej pory wygrali zaledwie trzy mecze w Premier League. Z 12 punktami na koncie zajmują 18. miejsce w ligowej tabeli.
W niedzielę Southampton poniosło kolejną bolesną porażkę na własnym stadionie. Tym razem "Święci" musieli uznać wyższość Newcastle, który wygrało na terenie rywali 4:1.
Ten wynik ma być gwoździem do trumny Ralpha Hasenhuettla. Jak donoszą dziennikarze "The Athletic", zapadła już decyzja o zwolnieniu obecnego szkoleniowca.
Na razie nie jest jeszcze jasne, czy stanie się to już teraz, czy może podczas przerwy mundialowej. Southampton został jeszcze mecz w Pucharze Ligi i starcie z Liverpoolem w Premier League.
Do tej pory wydawało się niemal pewne, że do zmiany dojdzie dopiero po ostatniej kolejce przed półtoramiesięczną przerwą. Po kolejnej wysokiej porażce bardziej prawdopodobna jest jednak natychmiastowa zmiana.
Hasenhuettl rolę trenera Southampton pełni od niemal czterech lat. Posadę objął w grudniu 2018 roku. Drużyna pod jego wodzą rozegrała 173 oficjalne mecze.
Maciej Pietrasik06 Nov 2022 · 18:42
Źródło: The Athletic