Klub z Premier League może mieć sponsora z branży erotycznej. Chcą wykupić prawa do nazwy nowego stadionu

Everton może niebawem zyskać nietypowego sponsora. Współpracą z klubem z Premier League zainteresowana jest amerykańska strona erotyczna, która chce wykupić prawa do nazwy nowego stadionu "The Toffees".
Everton finalizuje budowę nowego stadionu. Obiekt powstanie w dzielnicy Bramley-Moore Dock, a jego ukończenie prognozowane jest na 2024 rok. Koszty budowy mają sięgnąć 500 milionów funtów.
Jednocześnie nowy stadion nie ma jeszcze nazwy. W związku z tym Everton może podążyć ścieżką FC Barcelony, która po nawiązaniu współpracy ze Spotify, przemianowała swój stadion na Spotify Camp Nou.
Do klubu z Premier League już spływają pierwsze oferty. Część z nich jest nietypowa, bowiem swoją propozycję złożyła amerykańska strona erotyczna - Stripchat.
Firma z USA oferuje bagatela 200 milionów dolarów w zamian za prawa do nazwy obiektu. Umowa miałaby obowiązywać przez 10 lat.
To nie pierwsze takie działanie w historii Stripchat. W 2021 roku podobną ofertę przedstawiono włodarzom Interu. Wówczas jednak Amerykanom zależało jedynie na zyskaniu medialnego rozgłosu.