Klubowi Premier League odjęto 10 punktów w tabeli! Bardzo surowa kara za nieprawidłowości finansowe

Klubowi Premier League odjęto 10 punktów w tabeli! Bardzo surowa kara za nieprawidłowości finansowe
Craig Cresswell/Pressfocus
Everton miał naprawdę niezły początek sezonu w Premier League. Teraz drużyna spadła jednak na 19. miejsce w tabeli po tym, jak odjęto jej 10 punktów za nieprawidłowości finansowe.
"The Toffees" pod wodzą Seana Dyche'a radzili sobie całkiem dobrze. W ostatnim czasie potrafili choćby pokonać na wyjeździe West Ham czy też zremisować z Brighton.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z czternastoma punktami na koncie Everton miał bezpieczne miejsce w środku tabeli. Teraz sytuacja się jednak zmieniła. Wszystko przez decyzję władz Premier League.
Ekipę z Liverpoolu ukarano odjęciem aż 10 punktów. To efekt złamania zasad dotyczących rentowności i zrównoważonego rozwoju. Sprawa dotyczy sezonu 2021/2022. "The Toffees" spadli w efekcie na przedostatnie miejsce w lidze.
Klubowi groziła między innymi grzywna i zakaz transferowy. Kara okazała się jednak znacznie bardziej surowa. Everton zdecydowanie się z nią nie zgadza.
- Everton jest zarówno zszokowany, jak i rozczarowany orzeczeniem Premier League. Uważamy, że komisja nałożyła zupełnie nieproporcjonalną i niesprawiedliwą karę sportową - napisano.
- Klub zakomunikował już, że zamierza się od niej odwołać. Rozpocznie się teraz cały proces, a sprawa zostanie rozpatrzona przez komisję odwoławczą zgodnie z przepisami Premier League - czytamy.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Nov 2023 · 13:40
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również