Kolejna gwiazda Barcy żegna Xaviego. Pełne wsparcie dla trenera

Kolejna gwiazda Barcy żegna Xaviego. Pełne wsparcie dla trenera
Felipe Mondino / pressfocus
Xavi odchodzi z FC Barcelony. Tym razem głos w sprawie zwolnienia szkoleniowca zabrał Marc-Andre ter Stegen.
Sytuacja z Xavim przyprawiała o zawroty głowy. Najpierw trener ogłosił, że opuszcza FC Barcelonę po zakończeniu bieżącego sezonu. Następnie klub namówił go na dalszą współpracę. Wszystko po to, aby w miniony piątek doszło do zwolnienia Hiszpana.
Dalsza część tekstu pod wideo
Głos w sprawie działania ze strony zarządu zabrał już szereg ekspertów oraz zawodników. Swojego szkoleniowca pożegnał między innymi Robert Lewandowski, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Teraz zaś temat odejścia Xaviego poruszył Marc-Andre ter Stegen. Niemiec zwrócił uwagę na to, jak duże zasługi w przebudowie "Blaugrany" ma 44-latek.
- Wróciłeś do swojego klubu, gdy ten potrzebował nowego kierunku. Przywróciłeś nam wiarę, a następnie zdobyliśmy tytuły pod twoimi skrzydłami. Dziękujemy tobie i całemu personelowi za pasję - napisał w swoich mediach społecznościowych.
- Teraz rozstajemy się po raz drugi, ale to zawsze będzie twój klub. Miło było mieć cię jako kolegę z szatni i jako trenera. Cieszę się, że mogę cię dalej mieć jako przyjaciela. Życzę tobie i twojej rodzinie wszystkiego najlepszego - dodał bramkarz.
Wszystko wskazuje na to, że następcą Xaviego w Barcelonie będzie Hansi Flick. Więcej na temat zatrudnienia Niemca znajdziecie TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 May · 08:50
Źródło: Twitter

Przeczytaj również