Kolejna klęska Benzemy! Różnica klas w starciu o trofeum [WIDEO]

Screen Twitter
Al-Hilal zdobywcą Superpucharu Arabii Saudyjskiej! W wielkim finale zespół Jorge Jesusa rozbił 4:1 (2:1) Al-Ittihad.
Czwartkowe starcie już w 5. minucie otworzył Malcom. Al-Ittihad pierwszą okazję na wyrównanie zmarnowało w 21. minucie, gdy rzutu karnego nie wykorzystał Hamdallah. Napastnik szybko jednak zdołał się zreflektować i dobił uderzenie.
Niemniej w pierwszej połowie Al-Hilal zdołało ponownie objąć prowadzenie. Wszystko za sprawą Al Dawsariego, który tuż przed przerwą wykorzystał podanie od Al Shehriego.
Po zmianie stron Al-Hilal tylko udowodniło swoją klasę. Kolejne ciosy zadali Malcom, a następnie Al Dawsari. Pomocnik ustalił stan rywalizacji w 96. minucie!
Ostatecznie Al-Ittihad zostało pokonane 1:4 (1:2) i nie zdobyło Superpucharu Arabii Saudyjskiej. Dla "Tygrysów" to porażka tym większa, że w finale wystąpili między innymi N'golo Kante, Karim Benzema czy Luiz Felipe. Żaden z nich nie zebrał wysokiej noty.
Drużyna Francuzów nie zdołała również wymazać potknięć w lidze. Przypomnijmy, że obecnie Al-Ittihad jest czwarte, a do pierwszego Al-Hilal traci aż 30 punktów.
Hubert Kowalczyk11 Apr · 21:47