Kolejna niespodzianka w Ekstraklasie! Szalona końcówka w Poznaniu, Widzew pokonał Lecha [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
16. kolejka PKO Ekstraklasy przyniosła szereg niespodzianek. Nie inaczej było w niedzielny wieczór. Lech Poznań przed własną publicznością przegrał 1:3 z Widzewem Łódź po szalonej końcówce.
Już po sześciu minutach rywalizacji łodzianie dostali rzut karny za faul Anderssona. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sanchez, ale jego strzał został obroniony przez Mrozka.
W 16. minucie golkiper Lecha musiał jednak skapitulować. Goście wyprowadzili kontrę, po której piłka trafiła pod nogi Frana Alvareza. Hiszpan precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce, nie dając szans Mrozkowi.
Później piłkarze obu drużyn mieli jeszcze kilka niezłych okazji na gola. Po stronie Lecha pudłowali Ishak czy Marchwiński. Tuż przed przerwą z najbliższej odległości w słupek trafił natomiast Ibiza, marnując szansę na kolejne trafienie dla Widzewa.
W drugiej połowie podopieczni Johna van den Broma kontynuowali ataki. Bez zarzutu spisywał się Ravas, który dobrze interweniował po uderzeniach Ishaka oraz Velde. W 69. minucie bramkarz Widzewa zatrzymał też groźny strzał Milicia.
W 88. minucie wysiłki Lecha przyniosły wreszcie skutek. Filip Szymczak zgrał piłkę do Jespera Karlstroema, a Szwed mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Radość Lecha nie trwała jednak długo.
Odpowiedź Widzewa nadeszła bowiem w doliczonym czasie gry. Fatalne zachowanie obrony "Kolejorza" wykorzystał Klimek, który pokonał Mrozka w sytuacji sam na sam. Później rywali po kolejnej kontrze dobił jeszcze Pawłowski.
Dzięki tym bramkom łodzianie wygrali ostatecznie z Lechem 3:1 i awansowali na ósme miejsce w ligowej tabeli. "Kolejorz" wciąż jest trzeci, ale w poniedziałek strata poznaniaków do liderującego Śląska Wrocław może się znacznie zwiększyć.
Maciej Pietrasik26 Nov 2023 · 19:30