Kolejne ważne zwycięstwo Wisły Kraków! Nerwowa końcówka "Białej Gwiazdy" [WIDEO]

Krzysztof Porebski / pressfocus
Wisła Kraków odniosła ważne zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze. Ekipa Alberta Rude pokonała Odrę Opole 2:1.
Wisła podeszła do tego starcia po wymagającym meczu w Fortuna Pucharze Polski. W środku tygodnia "Biała Gwiazda" awansowała do półfinału, wygrywając po dogrywce 2:1 z Widzewem Łódź. Podopieczni Alberta Rude wiedzą już, że powalczą o finał z Piastem Gliwice.
Piłkarze Wisły Kraków po zwycięstwie z Widzewem Łódź
Wisła od początku meczu miała wyższe posiadanie piłki. W 5. minucie Joan Roman przeprowadził ciekawą akcję zakończoną zablokowanym strzałem. Niedługo potem Dejvi Bregu uderzył obok słupka.
"Biała Gwiazda" chciała napocząć rywala. W kolejnej akcji Joan Roman został zablokowany. Podobnie zakończyła się próba Bartosza Jarocha.
W końcu nastąpiła ofensywna odpowiedź gospodarzy. Maciej Wróbel odnalazł się w polu karnym i uderzył obok bramki strzeżonej przez Alvaro Ratona.
W 34. minucie Marc Carbo niecelnie huknął z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy dogodnej sytuacji nie wykorzystał Rafał Niziołek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Albert Rude w meczu Wisła Kraków - Widzew Łódź
W 50. minucie Wisła objęła prowadzenie. Goku oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i zmyliła Artura Halucha.
Ekipa z Krakowa poszła za ciosem. W 54. minucie Jesus Alfaro został zablokowany, jednak futbolówka spadła pod nogi Bregu, który podwyższył prowadzenie.
Odra próbowała odrobić straty. Aktywny w ekipie gospodarzy był Maksymilian Hebel, który oddał dwa groźne, ale jednocześnie niecelne strzały.
W doliczonym czasie gry ekipa z Opola strzeliła gola kontaktowego. Rafał Niziołek zamienił rzut karny na bramkę. Jedenastkę sprokurował Raton.
W ostatnich minutach przyjezdni nie wypuścili z rąk kompletu punktów. Wisła wygrała 2:1 i wskoczyła na piąte miejsce w tabeli. Odra jest na dziewiątej lokacie w Fortuna 1. Lidze.
Adam Kłos02 Mar · 19:31