Kolejne wzmocnienie Wieczystej. Wzięła spadkowicza z Ekstraklasy
Wieczysta Kraków dopięła kolejny transfer przed rozpoczęciem rywalizacji w Ekstraklasie. Beniaminek sięgnął po Matusa Vojtkę, który był ostatnio związany z Lechią Gdańsk.
Matus Vojtko trafił do Lechii latem 2025 roku, sprowadzono go na zasadzie wolnego transferu. Defensor odgrywał ważną rolę w drużynie z Pomorza. Zagrał w 31 spotkaniach, zdobył bramkę i zanotował trzy asysty.
Gdańszczanie nie utrzymali się jednak w Ekstraklasie, zatem Słowak miał łatwą drogę do znalezienia nowego pracodawcy. Postawił na Wieczystą, która za ten ruch nie musiała zapłacić nawet grosza.
Póki co nie ujawniono, jak długą umowę podpisał 25-latek. Portal Transfermarkt wycenia lewego obrońcę na 500 tysięcy euro.
Vojtko to już czwarty transfer Wieczystej po awansie do Ekstraklasy. Wcześniej beniaminek sięgnął po Bena Ledermana, Duje Dujmovicia oraz Tobiasa Christensena. O kolejnych planach Krakowian pisaliśmy TUTAJ.