Kolejne zwycięstwo Liverpoolu! "The Reds" pędzą w kierunku mistrzostwa Anglii

Liverpool odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. "The Reds" na własnym stadionie pokonali Burnley 3:1.
Na początku meczu zaatakowali goście. W 8. minucie David Datro Fofana przyjął podanie od Zekiego Amdouniego i trafił w poprzeczkę. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany z powodu spalonego. Niedługo potem Andrew Robertson zablokował kolejny strzał Fofany.
W końcu Liverpool ruszył aktywniej do ataku. Trent Alexander-Arnold chciał zdobyć piękną bramkę, jednak huknął nad bramką Jamesa Trafforda.
Trent Alexander-Arnold w meczu Liverpool - Manchester United
News Images / pressfocus
Po kwadransie Curtis Jones oddał niecelny strzał. Z kolei Darwin Nunez został zablokowany przez dobrze ustawionych obrońców Burnley.
W 31. minucie Diogo Jota trafił do siatki. Portugalczyk wykorzystał centrę Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego.
Diogo Jota po golu w meczu Liverpool - Burnley
Liverpool chciał pójść za ciosem. W 38. minucie James Trafford znakomicie interweniował przy próbie Luisa Diaza. W następnej akcji Kolumbijczyk został zablokowany.
"The Reds" nie zdołali dowieźć prowadzenia do przerwy. W 45. minucie Caoimhina Kellehera pokonał Dara O'Shea, który skutecznie główkował po wrzutce z rożnego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Liverpool odzyskał prowadzenie na początku drugiej połowy. Harvey Elliott posłał piłkę przed bramkę Trafforda, a do siatki trafił Luis Diaz.
Burnley chciało znów doprowadzić do remisu. Datro Fofana nie wykorzystał dwóch okazji w polu karnym ekipy z Anfield. Z kolei w 71. minucie Trafford fantastycznie zatrzymał Jotę.
Wynik meczu ustalił Darwin Nunez. Urugwajczyk strzelił gola głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Elliotta.
Liverpool wygrał i odzyskał pierwsze miejsce w tabeli. Ekipa Juergena Kloppa wyprzedza drugi Manchester City o dwa punkty.
Adam Kłos10 Feb · 17:57