Kolejny duży transfer Lecha Poznań? "Kolejorz" chce młodzieżowego reprezentanta Chorwacji [NASZ NEWS]

Kolejny duży transfer Lecha Poznań? "Kolejorz" chce młodzieżowego reprezentanta Chorwacji [NASZ NEWS]
Twitter
Lech Poznań celuje w kolejny mocny zakup w letnim oknie transferowym. Według naszych informacji „Kolejorz” stara się o sprowadzenie reprezentanta chorwackiej młodzieżówki, środkowego obrońcy, Nikoli Soldo.
Gdyby ta transakcja doszła do skutku, Lech mógłby ogłosić spory sukces. Nikola Soldo to bowiem jeden z obiecujących chorwackich piłkarzy. A ci z reguły trafiają do silniejszych lig niż ekstraklasa.
21-latek gra regularnie w lidze chorwackiej (NK Lokomotiva) i młodzieżówce. Na papierze ten transfer wygląda na absolutny hit. Ale jak słyszymy w naszych chorwackich źródłach transakcja nie jest pewna. Soldo jest wyceniany przez Transfermarkt na blisko dwa miliony euro, ale nie trzeba za niego płacić aż tak dużo. Tym bardziej wydaje się, że to spora okazja.
Rozmowy są wyboiste i to pewnie dlatego Lech uruchomił inne tematy na tę pozycję, o których informowaliśmy – Adriana Rusa (Fehervar) i Pavle Vagicia (Rosenborg). Rus wydaje się być na ten moment wyborem numer dwa. Sporo mówiliśmy też o ej sytuacji w ostatnim „Oknie Transferowym”, gdy jeszcze nie znaliśmy nazwiska faworyta:
Nikola Soldo jest synem jednego z najlepszych chorwackich obrońców w historii, Zvonimira, który zajął z kadrą trzecie miejsce na mistrzostwach świata we Francji w 1998 roku.
Lech w letnim oknie sprowadził już jednego reprezentanta czołowej europejskiej młodzieżówki – Portugalczyka Afonso Sousę.

Przeczytaj również