Dublet Krzysztofa Piątka! Reprezentant Polski szaleje w lidze tureckiej [WIDEO]

Krzysztof Piątek kontynuuje świetną passę strzelecką. Napastnik Basaksehiru dwukrotnie trafił do siatki w rywalizacji z Istanbulsporem, dzięki czemu jego zespół wygrał 2:0.
W ostatnich tygodniach reprezentant Polski znajduje się w dobrej formie. W poprzedniej kolejce ligi tureckiej strzelił hat-tricka, zapewniając zwycięstwo 3:2 nad Konyasporem.
Piątek oczywiście utrzymał miejsce w pierwszym składzie Basaksehiru. Dodatkowo 28-latek otworzył wynik sobotniego meczu z Istanbulsporem.
W 36. minucie napastnik znakomicie wkleił się w linię obrony rywali. Otrzymał prostopadłe podanie od Deniza Turuca, minął Alpa Ardę i trafił do siatki. Jeden z obrońców próbował jeszcze wybić piłkę, ale ta sztuka mu się nie udała.
Krzysztof Piątek po golu Basaksehir - Istanbulspor
W drugiej połowie Piątek skompletował dublet. Tym razem wykorzystał dogranie z lewego skrzydła i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Piątek strzelił swojego 12. gola w barwach Basaksehiru. Dokonał tego w 22 rozegranych spotkaniach.
W tym sezonie ligi tureckiej tylko trzech piłkarzy ma na koncie więcej trafień od Polaka. Są to Mauro Icardi (13 goli), Mame Thiam (14 goli) i Edin Dżeko (16 goli).
Basaksehir wygrał z Istanbulsporem 2:0. Ekipa Piątka awansowała na siódme miejsce w tabeli.