Kolejny gol Sebastiana Szymańskiego! Znakomita akcja Polaka dała prowadzenie Fenerbahce [WIDEO]

Screen z X
Sebastian Szymański niemal w każdym tygodniu błyszczy w barwach tureckiego Fenerbahce. W poniedziałek Polak otworzył wynik ligowego spotkania z Sivassporem.
24-latek trafił do Turcji minionego lata i niemal od razu stał się jedną z największych gwiazd drużyny ze Stambułu. Jego znakomita forma spowodowała szereg transferowych spekulacji.
Na razie Polak nie myśli jeszcze o przenosinach do innego zespołu, lecz wciąż zachwyca w barwach Fenerbahce. W miniony czwartek zaliczył asystę w Lidze Konferencji.
W poniedziałek drużyna ze Stambułu mierzyła się z kolei na własnym stadionie z Sivassporem. Gospodarze byli rzecz jasna zdecydowanymi faworytami tego spotkania.
W 17. minucie potwierdzili to, wychodząc na prowadzenie. Edin Dżeko zgrał piłkę do Szymańskiego, a ten napędził całą akcję, zagrywając do Freda.
Były zawodnik Manchesteru United podał do będącego na lewej stronie boiska Dusana Tadicia. Szymański w tym czasie popędził w pole karne, wykorzystując dziurę w obronie rywali.
Reprezentant Polski dostał podanie od byłego kapitana Ajaksu Amsterdam i pewnym strzałem dał Fenerbahce prowadzenie. Było to już siódme trafienie Szymańskiego w tym sezonie ligi tureckiej.
Ostatecznie Fenerbahce wygrało całe spotkanie aż 4:1. W pierwszej połowie do siatki trafił Kahveci, po przerwie na listę strzelców wpisał się między innymi Edin Dżeko. Szymański rozegrał pełne 90 minut.
Maciej Pietrasik04 Dec 2023 · 18:50