Kolejny piłkarz odszedł z Lechii. Klub grozi PZPN-owi
Kolejny piłkarz zdecydował się na odejście z Lechii Gdańsk. Kontrakt ze spadkowiczem z Ekstraklasy rozwiązał Matus Votjko.
Vojtko trafił do Lechii latem ubiegłego roku. Jego kontrakt obowiązywał jeszcze przez dwa lata. W zeszłym sezonie rozegrał 31 meczów w Ekstraklasie. Nie zamierzał kontynuować kariery w Betclic 1 Lidze.
- Matus Vojtko podjął decyzję o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z naszym klubem, do czego był uprawniony w przypadku spadku drużyny do niższej ligi, nie czekając na orzeczenie CAS w sprawie legalności pięciopunktowej kary nałożonej przez PZPN - napisała Lechia.
- Nie pozostaje nam nic innego, jak zaakceptować decyzję Matusa Vojtko. Chcemy podziękować mu za pozytywne nastawienie oraz zaangażowanie, jakie wykazywał przez cały sezon i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze - dodano.
- PZPN zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalne szkody poniesione przez nasz klub w konsekwencji ostatnich wydarzeń - zagroził gdański klub.
Słowak jest już dziewiątym piłkarzem, który po spadku rozstał się z Lechią. Klub opuścił też trener John Carver.