Kolejny transfer Damiana Szymańskiego? Może zagrać w "polskiej" lidze

Kolejny transfer Damiana Szymańskiego? Może zagrać w "polskiej" lidze
Adam Starszynski / pressfocus
Damian Szymański znów jest łączony z odejściem z AEK-u Ateny. Dziennikarz Resat Can Ozbudak podał, że reprezentantem Polski ponownie interesują się kluby z Turcji.
Latem 2023 roku spekulowano na temat przyszłości Damiana Szymańskiego. Okazało się wówczas, że defensywnego pomocnika próbowało sprowadzić Galatasaray. Turcy wyłożyli cztery miliony euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Kwota ta została jednak uznana za niewystarczającą. W następnych tygodniach do tematu transferu już nie wrócono i reprezentant Polski pozostał w AEK-u Ateny. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Damian Szymański
ANP/SIPA USA/PressFocus
Teraz w Turcji znów sporo mówi się na temat ewentualnej przeprowadzki Szymańskiego. Dziennikarz Resat Can Ozbudak przekazał, że lokalne kluby są świadome tego, że doświadczony piłkarz może niebawem opuścić grecką drużynę.
Chociaż nie padła żadna konkretna nazwa, to wspomniany reporter przekazał, że kilka drużyn jest zainteresowanych sprowadzeniem 28-latka. Ponadto Ozbudak przekonuje, że temat jest dość poważny i powinien zostać rozwinięty w najbliższym czasie.
W tym sezonie Szymański pełni ważną rolę w AEK-u Ateny, zagrał w 26 meczach, występował również z opaską kapitana. Od 2020 roku uzbierał łącznie 145 spotkań, zaś jego umowa jest ważna jeszcze przez trzy lata. Portal Transfermarkt wycenia Polaka na 3,5 mln euro.
W Turcji gra już szereg zawodników znad Wisły. W ostatnim czasie bardzo dobrą formę utrzymują Krzysztof Piątek (Basaksehir) i Adam Buksa (Antalyaspor), niezmiennie chwalony jest również Sebastian Szymański (Fenerbahce). Łącznie znajdziemy w niej siedmiu Polaków.
Sebastian Szymański
ANP/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk22 Feb · 16:25
Źródło: Resat Can Ozbudak

Przeczytaj również