Kolejny trener zwolniony z klubu Premier League! Ostatnia porażka przelała czarę goryczy [AKTUALIZACJA]

Gareth Evans/News Images/SIPA USA/PressFocus
Jesse Marsch w poniedziałek został zwolniony z funkcji trenera Leeds United. Takie informacje przekazał Alvaro de Grado, dziennikarz "Relevo" i komentator Premier League w hiszpańskim oddziale "DAZN". Czarę goryczy przelała porażka "Pawi" z Nottingham Forest.
Ostatnie zwycięstwo Leeds w Premier League miało miejsce jeszcze przed mundialem - na początku listopada. Trzy miesiące temu były zespół Mateusza Klicha pokonał Bournemouth, a wcześniej wygrał także z Liverpoolem.
Później przyszła porażka po emocjonującym spotkaniu z Tottenhamem i mundialowa przerwa. Po restarcie rozgrywek "Pawie" prezentowały się znacznie poniżej oczekiwań.
Efektem było aż siedem spotkań bez zwycięstwa w Premier League (wliczając w to wspomniany mecz z "Kogutami"). W niedzielę Leeds przegrało 0:1 z walczącym o utrzymanie Nottingham Forest.
W efekcie zespół spadł na 17. miejsce w tabeli - ma 18 punktów, czyli tyle samo, co będący w strefie spadkowej Everton. "The Toffees" zdecydowali się ostatnio na zwolnienie Franka Lamparda, a w jego miejsce zatrudniono Seana Dyche'a.
Wygląda na to, że "Pawie" zdecydowały się na podobny ruch i także zmienią szkoleniowca w połowie sezonu. Takie informacje przekazał Alvaro de Grado, dziennikarz "Relevo" oraz "DAZN".
Jesse Marsch spędził w Premier League niespełna 12 miesięcy - w lutym zeszłego roku zastąpił na stanowisku Marcelo Bielsę. Poprowadził zespół w 37 oficjalnych spotkaniach, zdobywając w tym czasie 1,16 punktu na mecz.
AKTUALIZACJA - 15:55
Medialne doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone przez Leeds, które poinformowało o zwolnieniu Amerykanina.
Maciej Pietrasik06 Feb 2023 · 15:45
Źródło: Relevo