Kompromitacja Lukaku! Marnuje "setkę" za "setką" [WIDEO]

On znowu to robi. Romelu Lukaku zmarnował dwie świetne okazje w meczu Belgia - Słowacja, a jego zespół przegrał 0:1.
Lukaku już w 6. minucie powinien otworzyć wynik. Akcja rozpoczęła się od rajdu Jeremy'ego Doku na prawym skrzydle. Zawodnik Manchesteru City dograł do Kevina De Bruyne, który przedłużył piłkę w kierunku napastnika. Lukaku prawą nogą uderzył prosto w Martina Dubravkę.
Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 7. minucie Słowacja objęła prowadzenie po trafieniu Ivana Schranza.
Jeszcze w pierwszej połowie Lukaku nie wykorzystał kolejnej dogodnej sytuacji. Yannick Carrasco dograł do napastnika, który miał problem z opanowaniem piłki, po czym fatalnie zagrał ją prawą nogą. Futbolówka wyszła na aut bramkowy.
Lukaku nie po raz pierwszy zawodzi na wielkim turnieju. Na poprzednim mundialu skompromitował się w spotkaniu z Chorwacją. Portal Squawka wyliczył, że w ciągu ostatnich 99 minut rozegranych na mistrzostwach świata i Europy snajper zmarnował aż sześć dogodnych sytuacji.
W 56. minucie meczu ze Słowacją napastnik trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany z powodu spalonego. W 87. minucie anulowano mu kolejną bramkę. Tym razem powodem było zagranie ręką Loisa Opendy.
Finalnie pudła 31-latka doprowadziły do porażki "Czerwonych Diabłów". Słowacja sensacyjnie wygrała 1:0, o czym więcej TUTAJ.
Lukaku mimo wszystko może się pochwalić solidnym dorobkiem w reprezentacji. Wystąpił w 116 spotkaniach "Czerwonych Diabłów", notując aż 85 bramek.
Adam Kłos17 Jun · 19:03