Kompany wskazał problemy Bayernu. Weterani będą niezadowoleni

Kompany wskazał problemy Bayernu. Weterani będą niezadowoleni
Craig Thomas/News Images / pressfocus
Vincent Kompany został nowym trenerem Bayernu. Belg zidentyfikował braki, które ma jego nowa drużyna.
Bayernowi w końcu udało się znaleźć następcę Thomasa Tuchela. Kompany w środę złożył podpis pod trzyletnim kontraktem z nowym pracodawcą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Belg musi tchnąć nowe życie w drużynę, która ma za sobą bardzo nieudany sezon. W Bundeslidze była dopiero trzecia. Przegrała nie tylko z Bayerem Leverkusen, ale też ze Stuttgartem.
Kicker twierdzi, że Kompany podczas rozmów z działaczami Bayernu doszedł do podobnych wniosków, co wcześniej Thomas Tuchel i Ralf Rangnick. Według niego zbyt wielu piłkarzy z obecnej kadry nie prezentuje poziomu godnego tak wielkiego klubu. Ponadto w drużynie brakuje przywódców, a jej kręgosłup powinien zostać stworzony od nowa.
Brzmi to jak zapowiedź rewolucji. Można to też zinterpretować jako cios w najważniejszych zawodników ostatnich lat - z kapitanem Manuelem Neuerem czy Thomasem Muellerem na czele.
Bayern chce szybko przeprowadzić ruchy transferowe. Drużynę zamierza przebudować do zakończenia mistrzostw Europy.
Zmiany w Bayernie oznaczają nie tylko transfery przychodzące. Zdaniem Kickera klub chciałby się pozbyć sześciu przepłaconych zawodników. Problemem jest jednak znalezienie im nowych pracodawców.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 May · 23:01
Źródło: Kicker

Przeczytaj również