Kompromitacja AC Milanu na San Siro! Sensacyjny remis, cyrk w defensywie [WIDEO]

AC Milan sensacyjnie zgubił punkty w 33. kolejce Serie A. "Rossoneri" zremisowali 1:1 z Cremonese.
Stefano Pioli zdecydował się dziś na spore rotacje. Szanse z teoretycznie słabszym rywalem dostali m.in. Divock Origi, Charles De Ketelaere czy Aster Vranckx.
"Rossoneri" mogli szybko wykorzystać słabość rywali, ponieważ już w 11. minucie do siatki trafił Alexis Saelemaekers. Gol skrzydłowego nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
W kolejnej akcji Charles De Ketelaere był bliski zdobycia bramki. Wydawało się, że Belg minął już bramkarza i zaraz trafi do siatki, ale w ostatniej chwili Marco Carnesecchi wyłuskał piłkę spod nóg rywala.
Podopieczni Stefano Piolego dominowali, jednak mieli ogromne problemy ze skutecznością. Choćby w 58. minucie Brahim Diaz fatalnie przestrzelił po zagraniu Saelemaekersa. Chwilę później trener Milanu podniósł jakość linii ataku, wpuszczając z ławki Rafaela Leao i Oliviera Giroud.
Cremonese skupiało się niemal wyłącznie na defensywie, jednak w końcu wyprowadziło jeden cios. W 77. minucie David Okereke trafił do siatki, wykorzystując fatalne zachowanie obrońców Milanu, którzy się ze sobą zderzyli.
Dopiero w doliczonym czasie gry Milanowi udało się zdobyć bramkę wyrównującą. Rade Krunić posłał płaską piłkę z rzutu wolnego i ta po małym zamieszaniu w polu karnym wpadła do siatki.
Chwilę później z boiska wyleciał Charles Pickel, który uderzył Sandro Tonaliego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Milan zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Cremonese jest przedostatnie.
Adam Kłos03 May 2023 · 22:57