Kompromitacja Chelsea! Rywale zaskoczyli, chociaż grali w "dziesiątkę" [WIDEO]

Screen Twitter
Chelsea zaledwie zremisowała z Burnley 2:2 (1:0). Beniaminek przez blisko 60 minut radził sobie w "dziesiątkę".
Początek meczu nie układał się po myśli Chelsea. Burnley miało niespodziewanie dużo animuszu, "The Blues" zostali zepchnięci do defensywny. Już w 15. minucie do odpowiedzi został wezwany Petrović.
Londyńczycy stopniowo jednak odzyskiwali pewność siebie. W 19. minucie Jackson został zatrzymany przez Muricia, zaś w 21. swoją szansę wykorzystał Disasi. Obrońca zamknął dośrodkowanie posłane przez Mudryka. Radość trwała jednak krótko, gdyż sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką.
W kolejnych minutach Chelsea wciąż napierała, ale na posterunku stał Murić. Ostatecznie jednak do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście. W 40. minucie Assignon został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, zaś rzut karny pewnie wykorzystał nieskuteczny dotąd Palmer.
Po zmianie stron grające w "dziesiątkę" Burnley zdołało absolutnie zaskoczyć rywali. Beniaminek - który radził sobie już bez Kompany'ego, również wyrzuconego na trybuny - zaprezentował świetną zespołową akcję we wzorcowy sposób zamkniętą przez Cullena.
Chelsea ruszyła oczywiście po drugiego gola, ale nie mogła uporać się ze świetnie dysponowanym Muriciem. Reprezentant Kosowa skapitulował dopiero w 78. minucie po dwójkowej akcji Palmera oraz wprowadzonego Sterlinga.
Niemniej ostatnie słowo należało do "The Clarets". Beniaminek w 81. minucie wywalczył stały fragment, O'Shea skoczył do wysokiego podania i strzałem głową pokonał zaskakująco niepewnego Petrovicia.
W końcówce londyńczycy postraszyli jeszcze rywali, ale sami też musieli uważać na ciągłe kontry, doskonałą okazję zmarnował Rodriguez. Koniec końców "The Blues" zremisowali zaledwie 2:2 (1:0), a ich sytuacja w lidze wciąż jest beznadziejna.
Hubert Kowalczyk30 Mar · 17:59