Kompromitacja gwiazd PSG i Manchesteru United! Maroko sensacyjnie odpadło z Pucharu Narodów Afryki [WIDEO]

Kim Price / pressfocus
W Pucharze Narodów Afryki doszło do prawdziwej sensacji. Republika Południowej Afryki awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie 2:0 nad Marokiem.
Przed startem turnieju "Lwy Atlasu" były wymieniane w gronie faworytów. W 2022 roku podopieczni Walida Regraguiego pokazali klasę, dochodząc do półfinału mistrzostw świata.
W fazie grupowej PNA Marokańczycy potwierdzili wysoką formę. Zapewnili sobie spokojny awans, zdobywając siedem punktów w meczach z Tanzanią, DR Kongo i Zambią.
Wydawało się, że wynik meczu z RPA może otworzyć Abde Ezzalzouli. W 33. minucie skrzydłowy Betisu trafił do siatki, ale gol został anulowany z powodu spalonego.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Abde padł w polu karnym, domagając się odgwizdania jedenastki. Sędzia nie dostrzegł żadnego przewinienia i kazał kontynuować grę.
W 57. minucie RPA objęło prowadzenie. Evidence Makgopa wkleił się w linię obrony, otrzymał dobre podanie i posłał piłkę obok Bono.
Evidence Makgopa po golu w meczu Maroko - RPA
Regragui musiał wprowadzić zmiany. Selekcjoner wprowadził na boisko Amine Harita, Ismaela Saibariego, Ayouba El Kaabiego oraz Attiyata Allaha.
W 84. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Maroka. Achraf Hakimi zmarnował jedenastkę, trafiając w poprzeczkę.
Achraf Hakimi pudłuje z rzutu karnego w meczu Maroko - RPA
W 92. minucie Sofyan Amrabat wyleciał z boiska. Pomocnik Manchesteru United obejrzał czerwoną kartkę za sfaulowanie rywala, który wychodził na wolne pole.
RPA zdołało wykorzystać grę w przewadze. W 95. minucie Teboho Mokoena ustalił wynik meczu, oddając fantastyczny strzał z rzutu wolnego. RPA awansowało do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki, gdzie zmierzy się z Wyspami Zielonego Przylądka.
Adam Kłos30 Jan · 23:04