Kompromitacja Karima Benzemy. Francuz znowu zawiódł swój zespół [WIDEO]

Al-Ittihad wygrało 3:1 z ekipą Al-Feiha w 25. kolejce ligi saudyjskiej. Karim Benzema nie rozegrał jednak dobrego spotkania.
Francuz trafił do Arabii Saudyjskiej przed startem tego sezonu. Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych w wykonaniu triumfatora Złotej Piłki z 2022 roku.
26 lutego Benzema nie wykorzystał rzutu karnego przeciwko Al-Wehda. W pięciu następnych meczach weteran nie pojawił się na murawie.
W piątek Marcelo Gallardo wystawił snajpera w pierwszym składzie przeciwko Al-Feiha. Już w 20. minucie Benzema podszedł do rzutu karnego, ale znów spudłował. Najpierw jego uderzenie obronił Vladimir Stojković, a piłka po dobitce Abderrazaka Hamdallaha poleciała w trybuny.
Kilka minut później rywale objęli prowadzenie po celnym uderzeniu Abelhamida Sabiriego z jedenastki. Al-Ittihad odwróciło losy meczu i wygrało 3:1 po trafieniach Abderrazaka Hamdallaha, Ahmeda Al Ghamdiego i Marwana Al Sahafiego.
Zespół Gallardo zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze saudyjskiej. Kolejnym rywalem będzie Al-Ahli.
Benzema dotychczas wystąpił w 23 meczach Al-Ittihad. Zanotował w nich 12 bramek i siedem asyst. Jego umowa obowiązuje do 2026 roku.
Adam Kłos30 Mar · 09:09