Koncert Karola Czubaka, Arka Gdynia z wysoką wygraną. Kapitalna akcja bramkowa "Żółto-niebieskich" [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
W meczu 21. kolejki Fortuna I Ligi Arka Gdynia rozbiła na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3:0 (1:0). Bohaterem spotkania został Karol Czubak, strzelec wszystkich goli.
Arka przystąpiła do potyczki w Niepołomicach podrażniona ostatnią porażką z Wisłą Kraków. Gdynianie szybko narzucili Sandecji swoje warunki gry i przeważali na boisku. Pierwszą bramkę zdobyli w 18. minucie. Karol Czubak wykorzystał fatalny błąd Michala Pitera-Bucki i otworzył wynik meczu.
Sandecja długo miała problemy z wyjściem z własnej połowy, ale im bliżej przerwy, tym chętniej atakowała. Niewiele jednak z tego wynikało, szczególnie że świetnie spisywał się duet stoperów gości tworzony przez Martina Dobrotkę i Ołeksandra Azackiego.
Na starcie drugiej części gry gospodarze prezentowali się z dużym animuszem, lecz nadal brakowało im konkretów. W odpowiedzi znów pokazał się Czubak. Napastnik Arki skorzystał z kapitalnego podania Luana Capanniego i eleganckim uderzeniem sfinalizował piękną, koronkową akcję całego zespołu.
Arkowcy złapali wiatr w żagle i dążyli do strzelenia trzeciego gola. Szanse bramkowe mieli m.in. Azacki, Omran Haydary czy Hubert Adamczyk, ale nie zdołali pokonać Matusa Putnocky'ego. Dokonał tego jednak, po raz trzeci tego dnia, Karol Czubak. Snajper gdynian znów skorzystał ze złego zachowania Pitera-Bucki i w 73. minucie skompletował hattricka.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć obie strony szukały bramki. W poprzeczkę trafił pomocnik Sandecji Kasprzak, a u przyjezdnych w spojenie huknął Mateusz Żebrowski, który popisał się efektownym strzałem zza pola karnego. Było blisko gola z gatunku "stadiony świata".
Arka triumfowała 3:0 i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Do drugiego Ruchu Chorzów traci siedem punktów. Sandecja jest przedostatnia.