Koniec historycznej serii! Rekordziści świata wreszcie przegrali [WIDEO]

Historyczna passa zwycięstw Al-Hilal dobiegła końca. Podopieczni Jorge Jesusa przegrali 2:4 z Al-Ain w pierwszym półfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów.
W ostatnich miesiącach Al-Hilal prezentowało wybitną formę. Od 25 września saudyjski zespół wygrywał mecz za meczem, deklasując każdego napotkanego rywala.
Już w połowie marca ekipa Jesusa pobiła historyczny rekord. Została pierwszą piłkarską drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej w dziejach, która wygrała 28 spotkań z rzędu, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Seria Al-Hilal trwała nadal. Po pobiciu rekordu Aleksandar Mitrović i spółka pokonali jeszcze Damac, Al-Shabab, Al-Akhdood, Al-Khaleej, Al-Nassr i Al-Ittihad. W końcu niesamowita passa 34 zwycięstw dobiegła końca. Al-Hilal musiało uznać wyższość Al-Ain, zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Bohaterem meczu został Soufiane Rahimi, który już w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Dwie z trzech bramek Marokańczyka padły po rzutach karnych.
W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Malcom, Kaku i Salem Al Dawsari. Al-Ain wygrało 4:2, ale nie musi być pewne awansu do finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Rewanżowe starcie z Al-Hilal odbędzie się w przyszły wtorek.
Adam Kłos17 Apr · 20:20