Konkretny cel transferowy Barcelony. Romano wskazał nazwisko gwiazdy

Konkretny cel transferowy Barcelony. Romano wskazał nazwisko gwiazdy
własne
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos30 May · 15:45
Hansi Flick rozpoczyna pracę w roli trenera Barcelony. Fabrizio Romano zdradził w programie "Okno transferowe" na kanale Meczyki.pl, którego piłkarza 59-latek widziałby w swoim zespole.
W środę "Barca" oficjalnie potwierdziła zatrudnienie nowego trenera. Następcą Xaviego został Hansi Flick, który podpisał dwuletni kontrakt.
Dalsza część tekstu pod wideo
W najbliższym czasie Niemiec podejmie decyzje dotyczące tego, który obszar w drużynie potrzebuje wzmocnień. Można jednak domyślić się, że "Blaugrana" będzie zabiegała o nowego defensywnego pomocnika.
Niewykluczone, że na celowniku Katalończyków znajdzie się Joshua Kimmich. Flick współpracował już z nim w Bayernie Monachium i w reprezentacji Niemiec.
- Jestem pewny, że dla Hansiego Flicka jest on jednym z piłkarzy, którego najbardziej ceni, którego najbardziej lubi. Pod jego wodzą zawsze grał dobrze. Więc myślę, że dla Hansiego Flicka może być ważne to, aby w nowym mieście, nowym klubie mieć kogoś, kogo zna - podkreślił Romano na kanale Meczyki.pl.
Barcelona na razie nie rozpoczęła jednak żadnych rozmów w sprawie ewentualnego transferu. Nie wiadomo, czy sytuacja finansowa umożliwi Katalończykom przeprowadzenie tego typu transakcji.
- Ale Flick i Barcelona wciąż czekają, zanim przystąpią do ruchów transferowych. W najbliższych dniach dojdzie do spotkania Flicka, Laporty i Deco, aby omówić strategię, sytuację związaną z Finansowym Fair Play i później Barcelona będzie mogła przystąpić do działania. Ale Joshua Kimmich na pewno jest jednym z najbardziej docenionych piłkarzy przez Flicka, więc to może być cel transferowy Barcelony - dodał Romano w programie "Okno transferowe".
W tym sezonie Kimmich wystąpił w 43 spotkaniach Bawarczyków. Zanotował w nich dwie bramki i dziesięć asyst.
Warto dodać, że umowa pomocnika z Bayernem obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu. Portal Transfermarkt wycenia go na 50 mln euro.
Oglądaj magazyn "Okno Transferowe" na kanale Meczyki.pl na YouTube:
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos30 May · 15:45
Źródło: własne

Przeczytaj również