Kontuzja istotnego reprezentanta Polski. Michał Probierz może mieć problem przed barażami o EURO

Kontuzja istotnego reprezentanta Polski. Michał Probierz może mieć problem przed barażami o EURO
Adam Starszynski / PressFocus
Reprezentacja Polski już za niespełna dwa miesiące rozegra baraże o EURO 2024. Kontuzji doznał jeden z ważnych kadrowiczów, co może być problemem dla Michała Probierza.
Nowy selekcjoner wielokrotnie mówił o potrzebie zmiany pokoleniowej w drużynie. Na początku kadencji Probierza zakończenie reprezentacyjnej kariery ogłosił Grzegorz Krychowiak.
Dalsza część tekstu pod wideo
Szansę w środku pola dostał między innymi Damian Szymański. Piłkarz AEK-u Ateny już wcześniej był powoływany także przez innych selekcjonerów.
Pomocnik wyszedł między innymi w podstawowym składzie na kończący eliminacje do EURO 2024 mecz z Czechami. Teraz wydawał się pewniakiem do powołania na baraże.
Damian Szymański
ANP/SIPA USA/PressFocus
Greckie media przekazały jednak bardzo niepokojące informacje. W weekend piłkarz doznał urazu lewej nogi i czeka go dłuższa przerwa.
Badania wykazały kontuzję ścięgna podkolanowego. Potrzebny będzie około miesiąc rehabilitacji, co oznacza, że Szymański wróci na boisko najwcześniej pod koniec lutego.
W najlepszym wypadku będzie więc gotowy do gry na trzy tygodnie przed barażami o EURO 2024. Może być to problem dla Michała Probierza, bo trudno powiedzieć, czy Szymański zdąży dojść do dobrej formy przed zgrupowaniem kadry.
Michał Probierz
Tomasz Folta / pressfocus

Przeczytaj również