Kontuzja Krystiana Bielika, Michał Helik trafił do siatki. Słodko-gorzki dzień Polaków w Anglii [WIDEO]

Kontuzja Krystiana Bielika, Michał Helik trafił do siatki. Słodko-gorzki dzień Polaków w Anglii [WIDEO]
Screen z Twittera
W sobotnie popołudnie rozegrano kolejne spotkania w angielskiej Championship. Boisko z kontuzją opuścił Krystian Bielik, w wyjazdowym starciu z Leeds do siatki trafił natomiast Michał Helik.
Birmingham City w ostatnim czasie zdecydowało się na zmianę szkoleniowca. Na zaplecze Premier League wrócił Wayne Rooney, który zakończył wcześniej przygodę z DC United.
Dalsza część tekstu pod wideo
Drużyna pod wodzą byłego reprezentanta Anglii nie radzi sobie jednak najlepiej. W sobotnie popołudnie przegrała kolejne spotkanie - tym razem na wyjeździe z Southampton.
Od pierwszej minuty zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski. W drużynie gospodarzy zagrał Jan Bednarek, natomiast w Birmingham szansę dostał Krystian Bielik.
"Święci" na własnym stadionie wygrali 3:1, a gole dla gospodarzy strzelali Garwood-Bellis, Alcaraz oraz Armstrong. Bednarek rozegrał całe spotkanie. Bielik opuścił natomiast boisko w 70. minucie z powodu kontuzji kostki.
W tym samym czasie inny spadkowicz z Premier League, Leeds, podejmował Huddersfield. "Pawie" w pierwszej połowie dały prawdziwy popis umiejętności, aż czterokrotnie trafiając do siatki.
Goście nie byli w stanie odrobić strat, choć zmniejszyli rozmiary porażki. W 70. minucie do siatki trafił Michał Helik, który dobił strzał jednego z kolegów, gdy Meslier odbił piłkę przed siebie. Był to już czwarty gol defensora w tym sezonie.

Przeczytaj również