Kontuzja Rashforda i powrót Eriksena. Manchester United znów na podium Premier League [WIDEO]

W pierwszym z sobotnich meczów 30. kolejki Premier League Manchester United wygrał na własnym boisku 2:0 z Evertonem. Warte odnotowania są nie tylko gole McTominaya i Martiala, ale też powrót Christiana Eriksena i kontuzja Marcusa Rashforda.
"Czerwone Diabły" ostatnio w lidze spisywały się poniżej oczekiwań. Po blamażu i 0:7 w spotkaniu z Liverpoolem przyszły remis z Southampton oraz porażka z Newcastle. To kosztowało ekipę z Manchesteru utratę miejsca na podium.
Ostatnio humory podopiecznym Erika ten Haga poprawiło nieco zwycięstwo nad Brentford. W sobotnie popołudnie na Old Trafford przyjechał natomiast walczący o utrzymanie w Premier League Everton.
W pierwszej części spotkania gospodarze byli stroną zdecydowanie lepszą. Na bramkę rywali oddali aż 21 strzałów, ale przez długi czas razili nieskutecznością. Świetne okazje na gola zmarnowali choćby Rashford czy dwukrotnie Antony.
W końcu piłkarze United zdołali przełamać defensywę rywali. Stało się to w 36. minucie. Wówczas Jadon Sancho idealnie obsłużył Scotta McTominaya, a ten drugi nie zmarnował szansy na pokonanie Pickforda.
W drugiej części spotkania dominacja "Czerwonych Diabłów" nie była już aż tak wyraźna. W 71. minucie gospodarze podwyższyli jednak prowadzenie. Rashford przejął piłkę po fatalnym błędzie Colemana, podał do Martiala, a Francuz trafił na 2:0.
Niedługo później na boisku pojawił się Christian Eriksen, dla którego był to pierwszy występ od poważnej, styczniowej kontuzji. Ten Hag ma jednak także powody do zmartwień, bo w końcówce z powodu urazu boisko musiał opuścić Rashford.
Przede wszystkim Manchester United wygrał z Evertonem 2:0 i dzięki temu przynajmniej chwilowo wrócił na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Everton nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową.