Kontuzje dwóch kluczowych piłkarzy Wisły Kraków. Klub wydał oficjalny komunikat

Longfin Media / Shutterstock.com
Alex Mula i David Junca z powodu kontuzji nie dokończyli ostatniego meczu Wisły Kraków przeciwko Ruchowi Chorzów. Kilka dni po spotkaniu klub wydał w tej sprawie komunikat.
Sobotni mecz z Ruchem ułożył się dla Wisły fatalnie. “Biała Gwiazda” nie tylko w kiepskim stylu przegrała (0:2), ale też straciła dwóch znakomicie spisujących się wiosną piłkarzy - Alexa Mulę i Davida Juncę.
Pierwszy z wymienionych musiał opuścić murawę jeszcze przed przerwą. Drugi już po wznowieniu gry. W obu przypadkach chodziło o urazy mięśniowe.
Kibice Wisły przez kilka dni czekali z niecierpliwością czekali na szczegółowe informacje i prognozy dotyczące dwójki Hiszpanów. Teraz klub z Reymonta wydał w tej sprawie komunikat.
- Álex Mula doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego, z kolei David Juncà mięśni kulszowo-goleniowych. Obaj zawodnicy są aktualnie w trakcie zintensyfikowanej rehabilitacji, mającej przyspieszyć powrót do zdrowia. Proces jest monitorowany, o postępach w leczeniu będziemy informować - można przeczytać
Nie otrzymaliśmy więc informacji, jak długo może potrwać przerwa w grze obu piłkarzy. Wydaje się jednak, że nie będą oni do dyspozycji trenera podczas najbliższego spotkania. W sobotę “Biała Gwiazda” u siebie zagra z Chojniczanką Chojnice.
Mula i Junca zasilili szeregi Wisły podczas ostatniego zimowego okna transferowego. Obaj wnieśli do gry zespołu bardzo dużo jakości. Mula, występujący na skrzydle, w 10 meczach strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty. Junca, prawy obrońca, raz trafił do siatki i dołożył do tego jedno decydujące podanie.
Adam Nowacki27 Apr 2023 · 09:08
Źródło: Wisła Kraków