Kopciuszek postraszył faworyta PNA. Ale popis 17-latka zamknął mecz [WIDEO]

Kopciuszek postraszył faworyta PNA. Ale popis 17-latka zamknął mecz [WIDEO]
screen
Senegal został pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Narodów Afryki 2025. "Lwy Terangi" wygrały 3:1 z Sudanem, lecz nie był to dla nich mecz bez problemów.
Zdecydowanym faworytem spotkania byli Senegalczycy, lecz w szóstej minucie to Sudan wyszedł na prowadzenie, absolutnie zaskakując rywali już na starcie. Pięknym strzałem w samo okienko bramki popisał się Aamir Abdallah.
Dalsza część tekstu pod wideo
Później to już mistrzowie Afryki z 2022 roku dominowali, choć były momenty, w których Sudańczycy mogli pokusić się o kolejną niespodziankę. Ostatecznie, jeszcze przed końcem pierwszej połowy, dubletem popisał się Pape Gueye. Pomocnik "Lwów Terangi" w 29. minucie dał swojemu zespołowi wyrównanie, a na kilka chwil przed przerwą prowadzenie.
W drugiej części meczu nie działo się już tak wiele, ale przede wszystkim brakowało konkretnych sytuacji. Zmieniło się to dopiero wtedy, gdy na boisku pojawił się Ibrahim Mbaye. 17-letni skrzydłowy PSG już po pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę, podwyższając prowadzenie Senegalu na 3:1.
To był ostatni gol w tym spotkaniu. Tym samym "Lwy Terangi" utrzymały korzystny rezultat do końcowego gwizdka mimo trudnego początku. W ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Mali - Tunezja.
Adam - Kowalczyk
Adam Kowalczyk03 Jan · 19:02
Źródło: własne

Przeczytaj również