Koszmar Adama Buksy! Polak zmarnował rzut karny w 90. minucie [WIDEO]

Adam Buksa nie popisał się w ostatniej kolejce ligi tureckiej. Zawodnik Antalyasporu zmarnował karnego, przez co jego drużyna przegrała 1:2 z Adaną Demirspor.
Buksa w lipcu przeniósł się do Turcji na zasadzie wypożyczenia. 27-latek nie mógł bowiem liczyć na regularną grę w Lens.
Reprezentant Polski znakomicie odnalazł się w Antalyasporze. W 13 poprzednich spotkaniach zanotował aż osiem goli i dwie asysty.
Niedzielny mecz nie ułożył się jednak po myśli ekipy Polaka. Do przerwy Adana Demirspor prowadziła 2:0 za sprawą trafień Babjide Akintoli i Emre Akbaby.
W drugiej połowie bramkę kontaktową zdobył Erdogan Yesilyurt. W 90. minucie Adam Buksa mógł doprowadzić do remisu po uderzeniu z rzutu karnego. Napastnik oddał jednak fatalny strzał, przenosząc piłkę nad poprzeczką.
Antalyaspor finalnie przegrał ten mecz 1:2. Po porażce ekipa Buksy zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.
Adam Kłos24 Dec 2023 · 17:23