Koszmar piłkarza z Ekstraklasy. Ma liczne liczne złamania kości, to efekt starcia z graczem Legii Warszawa

Screen TVP Sport
W spotkaniu z Legią Warszawa Mateusz Cholewiak doznał przykrej kontuzji w wyniku ataku rywala. Zawodnik Puszczy Niepołomice zmaga się z licznymi złamaniami kości twarzoczaszki.
W niedzielę Puszcza Niepołomice wyrwała remis w starciu z Legią Warszawa. Beniaminek znów zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wywalczył wynik 1:1 (1:0). O szczegółach przeczytacie TUTAJ.
Przykrą informacją dla zespołu Tomasza Tułacza jest jednak poważny uraz Mateusza Cholewiaka. Doświadczony zawodnik musiał zejść z boiska już w 39. minucie w wyniku starcia z Marco Burchem.
Mateusz Cholewiak i Paweł Wszołek walczą o piłkę w meczu Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice
/ pressfocus
Szwajcar staranował Polaka w walce o górną piłkę. Cholewiak runął na murawę i potrzebował pomocy medycznej. Plac gry opuścił na noszach, zastąpił go Artur Siemaszko.
Burch ostatecznie zobaczył jedynie żółtą kartkę, chociaż piłkarze Puszczy domagali się wrzucenia stopera Legii. Wojciech Myć nie podjął jednak takiej decyzji.
Teraz beniaminek poinformował, że Cholewiak doznał licznych złamań kości twarzoczaszki. 34-latek potrzebuje operacji, czekają go około dwa miesiące przerwy.
Skrzydłowy trafił do Niepołomic w 2023 roku. Był to dla niego powrót do klubu po blisko dziesięciu latach. W bieżącym sezonie miał udział przy sześciu trafieniach drużyny Tułacza.