Koszmarna seria Arsenalu! Tym razem zostali rozbici przez Leicester City [WIDEO]

Shutterstock
Leicester City wygrało u siebie z Arsenalem FC 3:0 w meczu 36. kolejki Premier League. Dla gości to już trzecia przegrana z rzędu.
W pierwszej połowie na King Power Stadium zabrakło goli. Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w 36. minucie, kiedy Ainsley Maitland-Niles zobaczył drugą żółtą kartkę i "Kanonierzy" musieli grać w dziesiątkę.
Gospodarze przewagę wykorzystali po przerwie. W 59. minucie Youri Tielemans otrzymał podanie od Jamesa Maddisona i strzałem głową pokonał Bernda Leno. Belg zdobył trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach.
Dwa kolejne gole strzelił Jamie Vardy, który w 86. minucie po wybiciu piłki przez Kaspera Schmeichela znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał golkipera rywali. W doliczonym czasie wykorzystał natomiast podanie Ricardo Pereiry. Reprezentant Anglii ma w tym sezonie osiemnaście trafień na koncie.
W tabeli Premier League walczący o czołową czwórkę Arsenal FC po trzeciej porażce z rzędu jest piąty z dorobkiem 66 punktów. "Lisy" natomiast awansowały na ósmą lokatę, mają na koncie 51 punktów.