Koszmarny atak na rywala w meczu Premier League. Noga aż wygięła się w drugą stronę [WIDEO]

Screen Twitter
To był jeden z najbardziej brutalnych fauli, jakie widzieliśmy w tym sezonie. Mason Holgate został wyrzucony z boiska już po 15. minutach starcia Sheffield United z Brighton.
Na początku niedzielnego spotkania z lepszej strony zaprezentowali się zawodnicy Sheffield United. Gospodarze mieli swoją szansę już w 2. minucie, ale nie wykorzystał jej Willisam Osula. W odpowiedzi uderzył zaś Simon Adingra, lecz i on nie zdołał trafić do siatki.
W 12. minucie dynamika meczu została poważnie zachwiana. Mason Holgate wykonał brutalny atak na nogę Karou Mitomy, a sędzia Stuart Attwell wyciągnął żółtą kartkę. Arbiter popełniłby jednak koszmarny błąd, wobec czego zareagował zespół VAR.
Po krótkiej analizie Anglik zmienił swoją decyzję i wyrzucił stopera Sheffield United z boiska. Była to kara w pełni zasłużona. Holgate z impetem trafił w okolice kolana Japończyka, noga aż wygięła się w drugą stronę.
Dla 27-latka był to drugi as kier w historii występów w Premier League. Pierwszy raz do szatni został odesłany w sezonie 2021/22, gdy jako zawodnik Evertonu nie popisał się w starciu z Tottenhamem.
Mason Holgate na tournée Evertonu
Shutterstock.com
Koszmarne przewinienie Anglika szybko zemściło się na Sheffield United. Już w 21. minucie wynik otworzył Facundo Buonanotte, natomiast trzy minuty później bramkę zdobył Danny Welbeck. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Jakub Moder.
Holgate trafił do zespołu beniaminka w trakcie zimowego okienka na zasadzie wypożyczenia z Evertonu. Spotkanie z Brighton jest dla niego trzecim w barwach "The Blades".
Chris Wilder podczas narady z zawodnikami Sheffield United
Conor Molloy / pressfocus
Ostatecznie Brighton wygrało aż 5:0 (2:0). Więcej na temat meczu przeczytacie TUTAJ.
Hubert Kowalczyk18 Feb · 15:39