Koszmarny błąd Macieja Rybusa w meczu o tytuł! Zenit rozbił Lokomotiw Moskwa i został mistrzem Rosji [WIDEO]

Twitter
Zenit Sankt Petersburg pokonał aż 6:1 Lokomotiw Moskwa i po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł mistrza Rosji. W spotkaniu na szczycie Priemjer Ligi zagrali Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus.
Prowadzący w tabeli Zenit potrzebował wygranej, aby móc świętować siódme w historii klubu mistrzostwo kraju. Każdy inny wynik przedłużał nadzieję na odzyskanie tytułu przez drugi w klasyfikacji Lokomotiw, na dwie kolejki przed końcem sezonu.
Goście mogli objąć prowadzenie, kiedy na początku meczu w poprzeczkę trafił piłką środkowy pomocnik stołecznego zespołu - nastoletni Maksim Mukhin.
To spotkanie należało jednak do obrońców tytułu, a wszystko zaczęło się od fatalnego błędu Macieja Rybusa. W 19. minucie reprezentant Polski podał piłkę we własnej strefie obronnej prosto pod nogi jednego z rywali, a wynikający z tej sytuacji kontratak w cudownym stylu zamienił ostatecznie na gola dla Zenita Artiom Dziuba.
Rybus, który po stracie piłki zderzył się jeszcze z Dziubą, był następnie zmuszony opuścić na parę minut boisko. W czasie, kiedy opatrywano go za linią boczną, żółtą kartką ukarany został tymczasem Grzegorz Krychowiak, a niedługo później Zenit zabrał się za strzelanie kolejnych goli.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie podopiecznych Siergieja Siemaka podwyższył najlepszy strzelec gospodarzy - Sardar Azmun. Irańczyk najpierw popisał się skutecznym uderzeniem piłki głową, a w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy meczu pewnie wykonał rzut karny.
Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu spotkania to również Azmun zdobył czwartą tego wieczoru bramkę dla Zenita, kompletując hat-tricka. Kilka minut później na 5:0 trafił z kolei Dziuba.
Lokomotiw zdołał strzelić tylko jednego gola, autorstwa Francois Kamano, zanim rezultat meczu w efektowny sposób ustalił Brazylijczyk Malcom.
Ekipa Krychowiaka i Rybusa straciła dziś nie tylko szansę na mistrzostwo kraju. Jeśli Spartak Moskwa zwycięży jutro na wyjeździe Arsienał Tułę, Lokomotiw spadnie na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
Wojciech_Falenta 02 May 2021 · 20:12