Koszmarny błąd piłkarza Ajaksu. Był sam przed pustą bramką, ale się skompromitował [WIDEO]

Twitter Screen
Piłkarskie jaja w meczu Ajaksu Amsterdam! Kapitalną okazję na gola zmarnował Steven Berghuis.
W niedzielę Ajax Amsterdam zmierzył się z PEC Zwolle w ramach 16. kolejki Eredivisie. Spotkanie było rozgrywane na Johan Cruijff Arenie.
Do 60. minuty Ajax prowadził 2:0 po dublecie Briana Broobeya. Wówczas Lennart Thy zdobył bramkę kontaktową.
Chwilę później, w 78. minucie, Steven Berghuis stanął przed szansą na podwyższenie wyniku meczu na 3:1. Holender otrzymał podanie i znalazł się przed pustą bramką.
Berghuis nie zdołał jednak opanować piłki, która uciekła mu do boku. Tym samym 31-latek zmarnował wyborną okazję na strzelenie gola.
W 89. minucie Thy odnotował drugie trafienie i wyrównał wynik meczu. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem remisowym 2:2.
Tym samym Ajax stracił kolejne punkty w obecnym sezonie. Po 16 rozegranych meczach zespół z Amsterdamu zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.
Filip Węglicki18 Dec 2023 · 11:54
Źródło: Twitter