Koszmarny mecz Bayeru Leverkusen. VfL Wolfsburg wbił "Aptekarzom" cztery gole [WIDEO]

W wieczornych meczach 28. kolejki niemieckiej Bundesligi zdecydowanie największą niespodzianką była wysoka porażka Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" przegrali u siebie z VfL Wolfsburg aż 1:4. Bohaterami spotkania zostali Mateo Pongracić oraz Maximilian Arnold. Pierwszy zdobył dwa gole, drugi zaliczył bramkę oraz dwie asysty.
Postawa Bayeru Leverkusen po powrocie rozgrywek Bundesligi mogła robić wrażenie. Drużyna ta bez żadnego problemu ogrywała Werder Brema i Borussię Moenchengladbach, strzelając rywalom aż siedem goli. Świetnie prezentował się przede wszystkim Kai Havertz.
Spotkanie z Wolfsburgiem ułożyło się jednak fatalnie dla gospodarzy. Pierwszego gola "Wilki" zdobyły w końcówce pierwszej połowy. Maximilian Arnold dośrodkował z rzutu wolnego, a Mateo Pongracić wpisał się na listę strzelców.
W drugiej części gry Bayer chciał odrabiać straty, lecz to goście strzelali kolejne gole, jeszcze powiększając prowadzenie. W ciągu zaledwie jedenastu minut Wolfsburg aż trzykrotnie trafiał do bramki Bayeru.
Najpierw z gola mógł cieszyć się Arnold, uderzając po ziemi z rzutu wolnego. Później po szybkiej akcji bramkę dołożył Renato Steffen, aż w końcu po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pongracić - znów precyzyjną piłkę dorzucił mu Arnold.
W końcówce Bayer zdołał jeszcze zdobyć gola honorowego za sprawą Juliana Baumgartlingera. Po tej porażce piłkarze z Leverkusen spadli na piąte miejsce w tabeli. Bayer wyprzedziła Borussia Moenchengladbach, która zremisowała 0:0 z Werderem Brema.
Sporo emocji było także w spotkaniu Eintrachtu Frankfurt z Freiburgiem. Goście prowadzili już 3:1. Ostatecznie mecz zakończył się jednak wynikiem 3:3.