Kotwica Kołobrzeg zagra z Kotwicą Kołobrzeg. Policja wydała opinię
W najbliższy weekend w zachodniopomorskiej okręgówce dojdzie do meczu Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg z MKS-em Kotwicą Kołobrzeg. Spotkanie poprzedził zaskakujący komunikat. Na stadion nie zostaną wpuszczeni kibice gości.
Jeszcze w poprzednim sezonie MKP Kotwica Kołobrzeg grała w Betclic 1 Lidze. Klub był targany gigantycznymi problemami finansowymi i po zakończeniu rozgrywek ogłosił upadłość. Jego tradycje kontynuuje stowarzyszenie MKS Kotwica, które uzyskało licencję na grę w okręgówce.
W tej samej klasie rozgrywkowej gra Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, która w 2011 roku przejęła szkolenie młodzieży od istniejącej wówczas MKP Kotwicy. Z czasem między klubami doszło do sporu o prawo do używania nazwy.
W najbliższą sobotę w Kołobrzegu dojdzie do kolejnego rozdziału w zagmatwanych relacjach między wszystkimi podmiotami. Obie Kotwice zagrają ze sobą w okręgówce. Gospodarzem będzie AP, ale mecz odbędzie się na miejskim obiekcie, który użytkuje także MKS. Kibice sobotnich gości nie będą mogli pojawić się na trybunach w zorganizowanej grupie.
- Decyzja jest wynikiem ustaleń poczynionych podczas spotkania z Komendą Powiatową Policji i analizie ewentualnych zagrożeń oraz ze względów bezpieczeństwa - napisano w oświadczeniu AP Kotwicy.
- Choć dzisiejsza decyzja jest trudna, została ona podjęta w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników meczu - zawodników, kibiców i personelu - dodano.