Kownacki ma zmienić klub! Upadły gigant rusza po Polaka

Kownacki ma zmienić klub! Upadły gigant rusza po Polaka
Adam Starszynski / pressfocus
Bardzo nieudany sezon w wykonaniu Dawida Kownackiego sprawia, że polski napastnik może zmienić otoczenie. Ofert dla wychowanka Lecha Poznań nie brakuje. Jedna z nich pochodzi z utytułowanego klubu.
Zakończone rozgrywki Bundesligi były fatalne dla Dawida Kownackiego. Od momentu przenosin do Werderu Brema siedmiokrotny reprezentant Polski zanotował 22 mecze i nie zdobył w nich bramki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Liczba rozegranych spotkań nie oddaje jednak faktycznej pozycji byłego gracza Lecha Poznań. Na koncie napastnika znalazły się bowiem tylko 364 minuty. Kownacki nie wywalczył miejsca w składzie.
Brak regularnej gry sprawia, że koniec przygody polskiego piłkarza w Werderze zbliża się wielkimi krokami. Z informacji podanej przez portal Bild wynika, że zainteresowanych 27-latkiem nie brakuje.
O usługi Kownackiego miało pytać kilka niemieckich klubów. Jeden z nich występuje obecnie w Bundeslidze, choć media nie zdradzają nazwy tego zespołu. Kolejna oferta ma zaś pochodzić z HSV.
Były mistrz Niemiec ma za sobą nieudany sezon. Zakończenie zmagań na czwartej lokacie oznacza, że zespół z Hamburga znów nie wywalczył awansu do Bundesligi. Za dwa miesiące rozpocznie on swój siódmy sezon na zapleczu niemieckiej elity. Z tego względu klub potrzebuje wzmocnień.
W ubiegłych rozgrywkach piłkarzem HSV był Łukasz Poręba. Polski pomocnik trafił do Niemiec na zasadzie wypożyczenia z Lens. W tym czasie rozegrał on 17 spotkań oraz zdobył dwie bramki.
Ewentualne przenosiny do Hamburga byłyby dla Kownackiego już kolejną zmianą otoczenia. W trakcie kariery bronił on barw m.in. Lecha Poznań, Fortuny Dusseldorf czy Sampdorii.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 01 Jun · 12:16
Źródło: Bild

Przeczytaj również