Krzysztof Piątek z asystą w meczu Basaksehiru. Świetne zachowanie Polaka w polu karnym rywali [WIDEO]

Screen z X
Krzysztof Piątek po słabym początku sezonu ostatnio odzyskał formę w barwach tureckiego Basaksehiru. W niedzielę asystował przy golu Mehdiego Abeida w meczu z Hataysporem. Było to trafienie na wagę trzech punktów.
Polski napastnik przeniósł się do Turcji minionego lata. Przez długi czas nie mógł się przełamać, a za swoją grę był mocno krytykowany. Zdarzyło się nawet, że został zmieniony w pierwszej połowie jednego ze spotkań.
Ostatnio odzyskał jednak formę. W czterech poprzednich spotkaniach ligowych czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. W niedzielę zagrał od początku w meczu z Hataysporem.
Piątek znów pokazał się z bardzo dobrej strony. Tym razem nie zdobył bramki, ale miał duży wkład w bramkę, która dała jego drużynie cenne trzy punkty w domowym starciu.
W 11. minucie to właśnie Polak napędził akcję gości, zagrywając na prawą stronę boiska. Później zgubił obrońcę w polu karnym i dostał prostopadłe podanie.
Piątek nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta - dużo lepszym wyjściem było dogranie przed bramkę Hataysporu. Właśnie tam czekał Mehdi Abeid, który z kilku metrów trafił do siatki.
Jak się okazało, był to jedyny gol w całym meczu. Basaksehir wygrał przed własną publicznością 1:0 i awansował na 13. miejsce w tabeli, wychodząc ze strefy spadkowej.
Maciej Pietrasik10 Dec 2023 · 15:55