Krzysztof Piątek z kolejnym golem w Turcji! Reprezentant Polski dobił rywali w ważnym meczu [WIDEO]

Screen z X
Krzysztof Piątek długo czekał na pierwszego gola w barwach tureckiego Basaksehiru. Wygląda jednak na to, że Polak przełamał się na dobre. W poniedziałek trafił do siatki w starciu z Pendiksporem.
Reprezentant naszego kraju na początku sezonu w Turcji mocno rozczarowywał. W pierwszych dziewięciu występach ani razu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
Upragnione przełamanie przyszło na początku listopada. Wówczas Piątek skompletował dublet w starciu z Ankaragucu, a jego zespół zremisował 3:3.
W poniedziałkowy wieczór Basaksehir mierzył się z Pendiksporem. Było to bardzo ważne spotkanie dla drużyny ze Stambułu, bo ta mogła znacznie przybliżyć się do bezpiecznej strefy.
Starcie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Abeida. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Yardimci.
W drugiej części spotkania Basaksehir całkowicie zdominował już rywali. Najpierw do siatki trafił Figueiredo, a później prowadzenie gospodarzy podwyższył Lima.
W 63. minucie na listę strzelców wpisał się natomiast Krzysztof Piątek. Polak skorzystał ze zgrania Abeida i z najbliższej odległości umieścił piłkę w pustej bramce.
Dla Polaka było to trzecie trafienie w barwach Basaksehiru. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze wygrali z Pendiksporem 4:1.
Maciej Pietrasik27 Nov 2023 · 19:49