Kto pojedzie na EURO? Włodarczyk podał swoją kadrę reprezentacji Polski

Kto pojedzie na EURO? Włodarczyk podał swoją kadrę reprezentacji Polski
Marcin Karczewski / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski22 May · 15:19
Wkrótce Michał Probierz ogłosi listę powołanych na EURO 2024. Kto znajdzie się na pokładzie samolotu do Niemiec? W buty selekcjonera wszedł Tomasz Włodarczyk, który w programie Meczyki.pl na YouTube przedstawił swoją kadrę biało-czerwonych.
Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Inauguracja turnieju (Niemcy - Szkocja) zaplanowana jest na 14 czerwca. Dwa dni później do rywalizacji przystąpi reprezentacja Polski, która zagra w Hamburgu z Holandią.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już 29 maja Michał Probierz ogłosi kadrę biało-czerwonych. Na kogo postawi selekcjoner, a z kogo zrezygnuje? W programie Meczyki.pl na YouTube Tomasz Włodarczyk postanowił wejść w jego buty i zaprezentować swój skład Polaków na turniej w Niemczech.
- Czy Cash nie pojedzie na EURO? Po pierwsze, nie wiadomo, czy piłkarz Aston Villi wyzdrowieje w stu procentach. Z jego obozu płynie informacja, że tak. Po drugie jednak - pytanie, czy i tak nie zostanie pominięty - np. kosztem Michała Skórasia? Mogłoby to mieć związek z przydatnością dla kadry i funkcjonowaniem w grupie - przekazał redaktor naczelny Meczyki.pl.
Włodarczyk umieścił w swoim składzie Kacpra Urbańskiego, którego Bologna wywalczyła awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. 19-latek w ostatnim meczu z Juventusem (3:3) pokazał się z bardzo dobrej strony - spędził na boisku 70 minut i zanotował asystę.
- Waham się między nim a Marczukiem, który został powołany do kadry U-21. To może być znak w dwie strony. Albo zabraknie go na liście Probierza, albo selekcjoner chce go mieć pod ręką i 2 czerwca dojedzie do Warszawy - powiedział.
KADRA NA EURO 2024 WG TOMASZA WŁODARCZYKA:
BRAMKARZE: Szczęsny, Skorupski, Bułka

OBROŃCY: Bednarek, Salamon, Walukiewicz, Kiwior, Dawidowicz, Bereszyński

WAHADŁOWI: Frankowski, Skóraś, Zalewski, Puchacz

POMOCNICY: Slisz, D. Szymański, Romanczuk, Moder, S. Szymański, Zieliński, Piotrowski, Grosicki, Urbański

NAPASTNICY: Lewandowski, Buksa, Piątek, Świderski
Kadra
adra

Przeczytaj również