Kucharski ujawni nowe fakty ws. rzekomego szantażu. Mają obciążyć Lewandowskiego i jego żonę

Kucharski ujawni nowe fakty ws. rzekomego szantażu. Mają obciążyć Lewandowskiego i jego żonę
Adam Starszynski / PressFocus
Już dziś rozpocznie się proces ws. szantażu, którego Cezary Kucharski miał się dopuścić w stosunku do Roberta Lewandowskiego. Pełnomocnik byłego agenta zapowiedział, że jego klient ujawni niewygodne fakty dla piłkarza i jego żony.
Konflikt między Lewandowskim i Kucharskim ciągnie się od miesięcy. Kapitan reprezentacji Polski twierdzi, że były agent żądał od niego 20 mln euro za milczenie na temat rzekomych nieprawidłowości podatkowych. W ostatnim czasie strony siadły do rozmów, ale mediacje nie przyniosły skutku. Dzisiaj rozpocznie się proces.
Dalsza część tekstu pod wideo
Oskar Sitek, adwokat Kucharskiego, wyjaśnił, że strony nie doszły do porozumienia w zasadniczych kwestiach. Jego zdaniem 50-latek ujawni przed sądem fakty obciążające piłkarza i jego żonę.
- Postawa pana Roberta Lewandowskiego na etapie postępowania przygotowawczego, jak i później, nie zostawia dla nas jako obrońców pana Cezarego Kucharskiego, a także samego pana Cezarego Kucharskiego więcej marginesu na słabość. Za taką na tym etapie procesu uznaję milczenie. Innymi słowy, proces, który rozpocznie się w czwartek zupełnie odmiennie, w porównaniu z postępowaniem przed prokuraturą, będzie odbywać się jawnie, stąd nawet cień podejrzenia będziemy od razu rozwiewać, rozpoczynając przede wszystkim od unaocznienia faktów, jakie jeszcze nie są znane, a które jednakowo dla Roberta Lewandowskiego, jak i jego żony nie są korzystne - powiedział Sitek w rozmowie z "Onetem".
Adwokat zdradził, że w trakcie procesu ujawnione zostaną informację na temat tego, co działo się przed spotkaniem Kucharskiego z Lewandowskim. Według niego rzuci to inne światło na sprawę.
- Jestem pewien, że Robert Lewandowski będzie upierał się przy swoim, bo inaczej przyznałby się do przestępstwa. Nie zmienia to jednak naszej oceny, że do szantażu nigdy nie doszło, a cała sytuacja została wyreżyserowana przez pana Roberta i jego team - ocenił Sitek.
Pełnomocnik Kucharskiego w bardzo zdecydowanych słowach wypowiada się na temat dotychczasowej roli prokuratury. Jego zdaniem w swoich dotychczasowych działaniach nie była ona obiektywna.
Tomasz Siemiątkowski, który reprezentuje Lewandowskiego, unikał komentarzy na temat mediacji. Jego wypowiedź przytoczyliśmy TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski02 Feb 2023 · 07:46
Źródło: onet.pl

Przeczytaj również