Kuriozalna "symulka" w meczu Ligi Mistrzów. Decyzja sędziego nie mogła być inna [WIDEO]

Screen/Twitter
Union Berlin zremisował z Bragą (1:1) w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie na kuriozalną próbę nabrania arbitra zdecydował się Lucas Tousart.
Kilka dni temu nowym trenerem Unionu Berlin został Nenad Bjelica, który zastąpił na tym stanowisku Ursa Fischera. Na pierwsze zwycięstwo w niemieckim zespole musi on poczekać.
W środę drużyna z Berlina zremisowała na wyjeździe z Bragą 1:1. W 42. minucie wynik pojedynku otworzył Robin Gosens. Po przerwie odpowiedział zaś Alvaro Djalo.
Piłkarze Unionu Berlin nie sięgnęli po trzy punkty nawet mimo gry w przewadze. Już w 30. minucie z boiska za ostry faul wyleciał Sikou Niakate.
Kilka chwil później kuriozalnym zagraniem popisał się Lucas Tousart. Pomocnik Unionu wszedł w pole karne, po czym padł na murawę. Sytuacja z udziałem Francuza wyglądała o tyle komicznie, że jeden z piłkarz Bragi nawet nie zdążył do niego doskoczyć.
Sędzia prowadzący to spotkanie, Clement Turpin, nie miał najmniejszych wątpliwości i ukarał swojego rodaka żółtą kartką. Ze względu na to, że był to już trzeci kartonik tego koloru obejrzany przez pomocnika Unionu w tym sezonie Ligi Mistrzów, nie zagra on w kolejnym starciu.
Union po pięciu kolejkach Ligi Mistrzów ma na koncie dwa punkty, co daje mu ostatnie miejsce w tabeli grupy C. Niemiecki zespół wciąż jest w grze o awans do 1/16 finału Ligi Europy. W ostatnim meczu musi jednak pokonać Real Madryt oraz liczyć na porażkę Bragi w starciu z Napoli.
Piotr Sidorowicz 30 Nov 2023 · 15:35
Źródło: Twitter