Siedem goli w meczu PSG. Fatalne zagranie bramkarza, czerwona kartka Neymara [WIDEO]

Paris Saint Germain wygrało na własnym boisku z Girondins Bordeaux 4:3 (2:2) w meczu 26. kolejki Ligue 1. Dla mistrzów Francji to 21. zwycięstwo w obecnym sezonie.
Mecz na Parc des Princes rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości. Na listę strzelców w 18.minucie wpisał się Hwang Ui-jo.
Podopieczni Thomasa Tuchela jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć dwie bramki. Najpierw trafił Cavani, a następnie bramkarza rywali pokonał Marquinhos.
Piłkarze Bordeaux wyrównali stan spotkania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas Sergio Rico, golkiper PSG, chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że trafił w nadbiegającego przeciwnika. Futbolówka odbiła się od Pablo i zatrzepotała w siatce.
W 63. minucie PSG odzyskało prowadzenie. Marquinhos z bliska pokonał Benoita Costila. Bramkę na 4:2 zdobył sześć minut później Kylian Mbappe, który strzałem do pustej bramki zakończył szybki atak gospodarzy.
"Żyrondyści" nie zamierzali jednak odpuszczać. W 83. minucie strzelili gola kontaktowego. Ruben Pardo uderzył prosto w okienko sprzed pola karnego.
W 93. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Neymar i w związku z tym musiał opuścić boisko. Brazylijczyk, który kilka chwil wcześniej był faulowany, w rewanżu ostro zaatakował rywala.
W tabeli Ligue 1 Paris Saint Germain jest zdecydowanym liderem z dorobkiem 65 punktów. Natomiast zespół Girondins Bordeaux zajmuje dwunastą pozycję, ma na koncie 35 punktów.
Daniel Makarewicz23 Feb 2020 · 22:08
Źródło: Twitter/własne/asinfo