Kuriozalny błąd bramkarza Wisły Kraków! Podarował gola rywalom, "Biała Gwiazda" pokonana [WIDEO]

Kuriozalny błąd bramkarza Wisły! Podarował gola rywalom, "Biała Gwiazda" pokonana [WIDEO]
screen/Polsat Sport
Wisła Kraków poniosła drugą ligową porażkę z rzędu. "Biała Gwiazda" na własnym stadionie przegrała 1:3 z Motorem Lublin.
Wisła mogła podejść do tego starcia w doskonałych humorach. W środku tygodnia ekipa Alberta Rude awansowała do finału Fortuna Pucharu Polski, wygrywając 2:1 z Piastem Gliwice.
Najpierw do ataku ruszyli jednak goście z Lublina. Już po kilkudziesięciu sekundach Piotr Ceglarz oddał mocny i jednocześnie niecelny strzał.
Od 6. minuty Wisła grała w dziesiątkę. Bartosz Jaroch obejrzał czerwoną kartkę po sfaulowaniu Kacpra Wełniaka. Obrońca gospodarzy kopnął piłkę, ale następnie jego noga wylądowała na rywalu. Po analizie VAR sędzia podjął decyzję o wykluczeniu 29-latka.
Wisła nawet w osłabieniu nie zamierzała jednak skupiać się wyłącznie na grze defensywnej. Po kwadransie Goku oddał groźny strzał, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła za linię końcową.
W 16. minucie Motor otworzył wynik. Samuel Mraz wykorzystał centrę z prawego skrzydła i precyzyjnym strzałem głową pokonał Alvaro Ratona.
Radość ekipy z Lublina nie trwała długo. W 26. minucie Jesus Alfaro zwiódł rywala na lewej flance, dośrodkował do Goku, który doprowadził do remisu.
Później Alfaro szukał dośrodkowania, które zamieniło się jednak w "centrostrzał". Piłka przeleciała nad poprzeczką. W 37. minucie Dawid Szot został zmieniony przez Igora Łasickiego. Rude prawdopodobnie widział, że obrońca gra bardzo agresywnie i mógłby otrzymać drugą żółtą kartkę, co zmusiłoby Wisłę do gry w dziewiątkę.
Ceglarz mógł zdobyć bramkę do szatni, ale uderzył obok słupka. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Na drugą połowę nie wyszli Sebastian Rudol i Paweł Stolarski, których zmienili Kamil Kruk oraz Jakub Lis.
W 49. minucie Motor odzyskał prowadzenie. Michał Król znów urwał się na prawym skrzydle, dośrodkował do Ceglarza, który wykończył akcję.
Alvaro Raton podarował rywalom trzecią bramkę. Golkiper fatalnie przyjął piłkę, przejął ją Ceglarz, który spokojnie trafił na pustą bramkę.
Motor wygrał 3:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wisła zajmuje dopiero siódmą lokatę. "Biała Gwiazda" traci jeden punkt do strefy barażowej.
Adam Kłos07 Apr · 14:36