Kylian Mbappe uciszył kibiców. PSG wyszarpało zwycięstwo z Brestem [WIDEO]

Paris Saint-Germain miało duże problemy w meczu z Brestem. Rzutem na taśmę wygrało na wyjeździe 3:2.
PSG objęło już w 16. minucie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Warren Zaire-Emery. Piłka po jego mocnym uderzeniu znalazła się pod poprzeczką bramki Brestu.
W 28. minucie było już 2:0 dla gości. Goście wyprowadzili błyskawiczną kontrę, w pole karne wpadł Kylian Mbappe i płaskim uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali.
Jeszcze przed przerwą Brest złapał kontakt z mistrzami Francji. Niezdecydowanie obrońców PSG wykorzystał Steve Mounie, który z bliska trafił do siatki.
Brest poszedł za ciosem na początku drugiej połowy. Gospodarze wyrównali w 52. minucie. Gola po rzucie rożnym strzelił Jeremy Le Douaron.
PSG nie kontrolowało gry. Miało sporo szczęścia, bo kapitalnych okazji dla Brestu nie wykorzystali Mounie i Le Douaron.
Mecz na korzyść PSG rozstrzygnął Mbappe. Napastnik mistrzów Francji w 89. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkę po jego słabym strzale odbił Bizot, ale Francuz zdążył ze skuteczną dobitką.
PSG po zwycięstwie awansowało na drugie miejsce w tabeli. Wyżej jest tylko Nicea. Brest zajmuje szóstą pozycję.
Marcin Karbowski29 Oct 2023 · 14:58