Kylian Mbappe uderzył pięścią w stół. Mocna reakcja gwiazdy PSG na skandaliczne wydarzenia

Anthony Bibard / pressfocus
Kylian Mbappe uważnie śledzi wydarzenia w europejskim futbolu. 25-latek zareagował na skandaliczne wydarzenia, do których doszło w sobotnim meczu Serie A.
W 21. kolejce ligi włoskiej AC Milan wygrał 3:2 z Udinese. Wynik zszedł jednak na dalszy plan wobec obrzydliwego zachowania kibiców w Udine.
Fani gospodarzy rasistowsko obrażali Mike'a Maignana. Bramkarz wyznał, że sympatycy Udinese imitowali odgłosy małpy, kiedy Francuz próbował wznowić grę.
Rasistowski incydent spowodował, że mecz Milanu w pierwszej połowie został przerwany. Dopiero po kilku minutach piłkarze wrócili do sportowej rywalizacji.
Mike Maignan w meczu Milan - Atalanta
IPA / pressfocus
Kylian Mbappe postanowił wesprzeć kolegę z reprezentacji Francji. Napastnik podkreślił, że bramkarz nie jest osamotniony w walce z rasizmem.
- Daleko ci do bycia samemu, Mike. Wszyscy jesteśmy z tobą. Wciąż te same problemy i żadnego rozwiązania. Wystarczy, już wystarczy! NIE DLA RASIZMU - napisał Mbappe w mediach społecznościowych.
W tym sezonie Mbappe wystąpił w 26 spotkaniach PSG. Zanotował w nich 28 bramek i sześć asyst.